midsun
26 اسفند 1401 - 13:30

شهرداران به جذب سرمایه‌گذار و درآمد پایدار توجه ویژه داشته باشند

استاندار اصفهان گفت: به شهرداران توصیه می‌کنم نسبت به تدوین برنامه‌ریزی با تعریف یک افق هوشمند در راستای جلب رضایت مردم تلاش کنید و به موضوع بسیار مهم جذب سرمایه‌گذار و درآمد پایدار در شهرها توجه ویژه داشته باشید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان ، به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان،‌ سیدرضا مرتضوی در گردهمایی شهرداران استان، ضمن گرامیداشت سالگرد شهادت شهید والامقام مهدی باکری، اظهار داشت: شهرداران، خادمان جبهه نخست خدمت‌رسانی به مردم هستند.

وی ضمن طلب توفیق برای همه خدمتگزاران به مردم، افزود: شهرداری میدان وسیع و گسترده خدمت‌رسانی به شهروندان است و در بزنگاه‌های مخاطب برای گره‌گشایی از مشکلات وارد عمل می‌شود.

استاندار اصفهان با اشاره به حوزه‌های مختلف خدمت‌رسانی شهرداران، گفت: دامنه و گستره خدمات شهرداری، به حدی وسیع است که به مجموعه‌ای بی‌مانند تبدیل شده و البته این گستره خدمات، وظیفه سنگین و توفیق بسیار بزرگی برای شهرداران و نیروهای خدوم شهرداری است.

وی خطاب به شهرداران گفت: باید در حوزه‌های زیرساختی و خدماتی به نحوی عمل شود تا رضایت‌مندی عمومی افزایش یابد. تمامی مدیران، شهرداران و کسانی که سمت و مسئولیتی به عهده دارند این مهم را در نظر بگیرند و یادگارهای خوبی از خود برای مردم به جای بگذارند تا همواره از آنها به نیکی یاد شود.

مرتضوی در خصوص مأموریت شخص شهردار، خاطرنشان کرد: شهرداران به عنوان مدیر، شهر را رهبری می‌کنند. اگر شهردار فراتر از مسئولیت خود با روحیه جهادی جهت پیشبرد امور فعالیت کند، شهردار پیشران خواهد بود.

وی اظهار داشت: به شهرداران توصیه می‌کنم نسبت به تدوین برنامه‌ریزی با تعریف یک افق هوشمند در راستای جلب رضایت مردم تلاش کنید و به موضوع بسیار مهم جذب سرمایه‌گذار و درآمد پایدار در شهرها توجه ویژه داشته باشید.

استاندار اصفهان ادامه داد: شهرداران باید در کنار نگاهی که به درآمد و اداره شهر، جذب سرمایه‌گذار و غیره دارند؛ مبارزه با فساد، برخورد قاطعانه با اعمال مجرمانه و کوتاه کردن فرایندها را سرلوحه امور قرار دهند.

وی افزود: اگر شهردار به عنوان موتور پیشران در شهر، بتواند صلابت خود در مبارزه با رانت و فساد را به صورت ویژه به بدنه شهرداری و کارکنان منتقل کند مردم نیز همراه او خواهند بود.

مرتضوی با اشاره به ایام نوروز و ماه مبارک رمضان، شهرداران را به حفظ آمادگی و رقم زدن نوروزی شاد و ایمن برای مردم و مهمانی که از سراسر کشور به استان اصفهان سفر می‌کنند توصیه کرد.

انتهای پیام/163/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1097537