midsun
09 آذر 1401 - 15:03

مجوز ایجاد ۲ مرکز فناوری در سرخه و مهدی‌شهر اخذ شد

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی از اخذ مجوز ایجاد ۲ مرکز رشد و فناوری در شهرستان‌های سرخه و مهدی‌شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، عباس گلرو بعد از ظهر امروز در نخستین رویداد فناورانه در زیست‌بوم فناوری و نوآوری سمنان و رونمایی از نمایشگاه واقعیت مجازی و محصولات شرکت‌های فناور که به مناسبت نکوداشت هفته فناوری در سالن اجتماعات شهید پازوکی، پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان برگزار شد، اظهار داشت: پیشرفت و توسعه کشور بر مدار علم و فناوری شکل گرفته است و تا کنون نیز دستاوردها در این حوزه‌ها بیشمار بوده است.

وی با اشاره به اینکه جایگاه جمهوری اسلامی ایران در حوزه فناوری مدیون رهبر معظم انقلاب و نگاه ویژه ایشان در این حوزه است گفت: شکل‌گیری معاونت علمی و فناوری در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اتفاقات خوبی را در حوزه فناوری و نوآوری کشور رقم خواهد زد.

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شعار سال «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال آفرین» گفت: مجلس شورای اسلامی قانونی را مصوب کرد که به واسطه آن نقص‌های موجود را برطرف و بسترهای لازم برای تحقق شعار سال فراهم شد.

گلرو با اشاره به اینکه در حوزه نمایندگی خود رویکرد توجه به حوزه دانش‌بنیان را با جدیت دنبال می‌کند گفت: مجوزایجاد 2 مرکز رشد و نوآوری برای شهرستان‌های سرخه و مهدی‌شهر اخذ شده است.‌

وی از نگاه ویژه استاندار سمنان به‌عنوان عالی‌ترین مقام این استان به حوزه دانش‌بنیان گفت: تشکیل ستاد اقتصاد دانش‌بنیان و برگزاری مستمر جلسات این ستاد قطعاً در رشد و پیشرفت علمی و فناوری استان سمنان و ارتقای اقتصاد دانش‌بنیان بسیار مؤثر و اثرگذار است.

نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت استان سمنان در حوزه علم و فناوری گفت: از معاونت فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درخواست داریم تا اعتباری مناسب در جهت توسعه و اعتلای هر چه بیشتر علم و فناوری به استان سمنان اختصاص دهند.

انتهای پیام/363/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 890312