midsun
09 آذر 1401 - 13:36

نامگذاری ساختمان‌های اداری خراسان جنوبی به نام شهدای شاخص استانی

بیرجند- مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی گفت: به پیشنهاد این اداره کل و بنیاد شهید استان ساختمان‌های اداری خراسان جنوبی به نام شهدای شاخص استانی نامگذاری می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی ظهر امروز در دیدار با جانباز ۷۰ درصد عبدالحسین مهدوی نیا با بیان اینکه خداوند انسان‌ها را در معرض آزمایش قرار می‌دهد، گفت: جانبازان و شهدا و ایثارگران با جانفشانی و رشادت‌های خود در ۸ سال دفاع مقدس با خدا معامله کردند.

وی با اشاره به اینکه خدمتگزاری به جامعه ایثارگران را وظیفه خود می‌دانیم، گفت: صبر جانبازان و خانواده‌های آنان برای ما یک درس بزرگ است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی هم در این دیدار اظهار کرد: فرهنگ تکریم خانواده‌های ایثارگران و جانبازان هنوز آنطور که باید در جامعه نهادینه نشده است.

ابوالفضل نوفرستی با بیان اینکه برخی از افتخارات نداشته خود فیلم می‌سازند، بیان داشت: در خراسان جنوبی اسطوره‌ها و بزرگانی داشته‌ایم که هنوز گمنام هستند.

وی با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم اسطوره‌ها را به جامعه معرفی کنیم، بیان داشت: این مهم در کلیت پیشرفت استان نیز تأثیرگذار است.

وی بیان داشت: بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی برای معرفی شهدای شاخص استان تولید فیلم‌های سینمایی را آغاز کرده است.

به گفته وی در مرحله اول این پروژه فیلم سینمایی شهید آهنی را در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی عنوان کرد: ۷۷ سردار شهید در استان داریم که در معرفی بسیاری از این شهدا کوتاهی شده است.

عبدالحسین مهدوی‌نیا جانباز ۷۰ درصد بیرجندی سوم شهریور ۱۳۶۳ در منطقه کردستان بر اثر ترکش از ناحیه هر دو چشم به درجه جانبازی نائل شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 890138