midsun
09 آذر 1401 - 12:43

رئیس فدراسیون هندبال: تیم کردستان برای حضور در لیگ برتر هندبال حمایت شود

رئیس فدراسیون هندبال با اشاره به وجود استعدادهای ورزشی در بین ورزشکاران هندبالیست استان کردستان خواستار حمایت بنگاه‌های اقتصادی این استان از ورزش به ویژه هندبال شد و گفت: جای تیم استان در لیگ برتر هندبال خالی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، علیرضا پاکدل ظهر امروز در مجمع انتخاباتی هیئت هندبال استان کردستان که در اداره کل ورزش و جوانان کردستان برگزار شد، اظهار داشت: جای تأسف دارد که این همه استعداد ورزشی در استان کردستان به هدر می‌رود.

وی افزود: وقتی استان کردستان در المپیاد استعدادهای برتر کشور رتبه هشتم را کسب می‌کند نشان‌دهنده وجود ظرفیت‌های ورزشی به‌ویژه رشته هندبال در استان است.

رئیس فدراسیون هندبال با بیان اینکه متأسفانه امروز ورزش به عنوان معدود عامل خرسندی جامعه به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: جای تأسف دارد که بنگاه‌های اقتصادی در استان کردستان از ورزش حمایت نمی‌کنند. وظیفه مدیرکل و رئیس هیئت تیم‌داری نیست بلکه تنها وظیفه آنها نظارت بر ورزش استان است.

پاکدل با اشاره به تلاش کادر فدراسیون برای توسعه این رشته ورزشی در سطح کشور عنوان کرد: امروز تنها دو استان کشور خانه هندبال ندارد و خوشبختانه کردستان هم جزو استان‌های دارای خانه هندبال است.

وی با بیان اینکه استان کردستان در حوزه هندبال بانوان نیز پتانسیل بسیار بالایی دارد، اذعان کرد: به واقع جای تیم استان کردستان در لیگ برتر هندبال کشور خالی است و نیازمند حمایت برای حضور در این رقابت‌ها است.

پاکدل تصریح کرد: رسیدگی به امر استعدادیابی و فعال کردن هندبال در شهرستان‌های کردستان باید مورد توجه هیئت استان قرار بگیرد.

انتهای پیام/487/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 890003